عدم نمایش TAB در سیویل تری دی

یکی از اشکاتی که برخی از اوقات در نرم افزار اتوکد یا سیویل تری دی با ورژن  2013 به بعد اتفاق می افتد،  عدم نمایش DRAWING ها متعدد به صورت TAB می باشد. جابجایی در بین فایل های مختلف باز شده یک امر ضروری می باشد. برای حل این مشکل می توانید در خط فرمان ، عبارت FILETAB را تایپ کرده و اینتر کنید تا فایل های به صورت TAB نمایش داده شود . لازم به ذکر است که قابلیت نمایش TAB در سیویل تری دی 2012 و ورژن های قبل از آن وجود ندارد.

  عدم نمایش BROWS کامپیوتر در دستور OPEN و SAVE

برخی از مواقع به یک سری دلایل نامشخص ، اگر بر روی دکمه OPEN  و یا SAVE کلیک کنید پنجره BROWS کامپیوتر باز نمی شود و جهت ذخیره سازی و یا باز کردن یک  فایل ، باید آدرس فایل را در خط فرمان وارد کنیم. شکل زیر نمونه مشکل را در سیویل تری دی نمایش می دهد.

جهت مرتفع کردن این مشکل از دستور FILEDIA استفاده می شود این دستور شامل دو مقدار 1 و 0 است اگر صفر باشد پنجره BROWS باز نمی شود و اگر 1 باشد پنجره BROWS باز میشود . با تایپ این عبارت در خط فرمان  و اینتر کردن ،گزینه زیر نمایش داده می شود.

عدد 1  را وارد کنید و دکمه اینتر را بزنید.

 

 

حذف AUTODESK EDUCATIONAL PRODUCTدر پرینت نقشه

یکی از مشکلاتی که در برخی فایل ها که در اتوکد ، وجود دارد ، نمایش عبارت PRODUCED BY AN AUTODESK EDUCATIONAL PRODUCT   در اطراف برگه پرینت می باشد. از طرفی در این نوع فایل ها کپی کردن و اضافه کردن یکسری اشیا از یک فایل دیگر به این فایل و برعکس همیشه با خطا روبرو می شود .این مشکل به دلیل این است که فایلی که به دست شما رسیده است از نسخه آموزشی اتوکد بوده و دارای محدودیت می باشد. جهت رفع این محدودیت کافی است ابتدا در نرم افزار سیویل تری ، یک خروجی DXF بگیرید و سپس از فایل DXF خروجی DWG با بگیرید. در نرم افزار سیویل تری دی از گزینه EXPORT استفاده می شود ولی اگر از اتوکد می گیرید از منوی فایل گزینه SAVE AS را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که برخی از موارد ممکن است در فایل DWG جدید نیز همان خطا رخ دهد. اگر این اتفاق رخ داد مراحل بالا را با ترتیب زیر انجام دهید :

  • از فایل یک خروجی DXF بگیرید
  • سپس نرم افزار را ببندید و فایل DXF را باز کنید
  • یک فایل جدید در اتوکد یا سیویل تری دی باز کنید
  • محتویات فایل DXF را کپی کرده و در فایل جدید PASTE کنید
  • فایل جدید را ذخیره نمایید.

پاسخ تشریحی آزمون نظام مهندسی نقشه برداری مهرماه 1398

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *